home česky english

O nás - Transportkabel-DIXI, a.s.

Transportkabel DIXI, a.s. - výroba optických kabelů

Naším motem je „Zkušenost – Kvalita – Flexibilita“.

Zkušenost – Máme pečlivě vybrané pracovníky s dlouholetými zkušenostmi s navrhováním konstrukcí i samotnou výrobou optických kabelů.

Kvalita – Použité vstupní materiály procházejí pečlivou kontrolou. Výrobní fáze kabelů jsou ověřovány mezioperačními měřeními, hotový výrobek pak komplexní výstupní kontrolou, doloženou vždy výstupním protokolem, jenž je nedílnou součástí dodávky.

Flexibilita - Naší prioritou je nejen výroba kabelů v nejvyšší kvalitě a dle daných norem, ale jsme připraveni vyrobit zadaný kabel podle Vašich konkrétních potřeb a to i zcela individuálních technických požadavků na provedení, a to vše samozřejmě v co nejkratším možném termínu.

V našem výrobním programu se zaměřujeme na výrobu a vývoj oheň nešířících (EN 60332-3) i ohniodolných (EN 60331-25) loose-tube konstrukcí testovaných dle metodiky IEC 60794-1-2.

Kabely s volnou sekundární ochranou (loose-tube) jsou jednak konstrukce s jednou trubičkou (central-loose-tube = CLT), jednak vícetrubkové (multi-loose-tube = MLT).

Používáme zejména FRLSZH (oheň nešířící, nedýmivé a bezhalogenní) plášťové materiály pro vnitřní a universální použití, ale také PE (polyetylén) vhodný pro venkovní instalace nebo i jiné speciální materiály.

Nabízíme i škálu konstrukcí s vysokou odolností proti mechanickému poškození vhodných i pro přímé uložení do země, jako jsou kabely armované ocelovými dráty nebo zvlněnou ocelovou páskou.

zadat poptávku

Transportkabel-DIXI, a.s. - výroba metalických kabelů

Naše společnost byla založena v r. 1996 jako výrobce a dodavatel technologií, zařízení a strojů pro výrobu kabelů a dále zařízení pro manipulaci s kabely. V úzké návaznosti na vývoj zařízení pro výrobu kabelů jsme se od roku 1998 stali i výrobci speciálních metalických kabelů, které vyrábíme na objednávku dle požadavku našich zákazníků. Postupně jsme se vybavili výrobním zařízením, které neustále zdokonalujeme tak, abychom dokázali vyrábět v dané kvalitě a nejkratším termínu na míru potřebám našich odběratelů.

V našem výrobním programu se zejména zaměřujeme na výrobu a vývoj oheň nešířících i ohniodolných silových a sdělovacích metalických kabelů, jejichž bezhalogenová konstrukce je šetrná k životnímu prostředí.

Naší prioritou je nejen výroba kabelů v nejvyšší kvalitě a dle daných norem, ale jsme připraveni vyrobit zadaný kabel podle Vašich konkrétních potřeb a to i zcela individuálních technických požadavků na provedení, a to vše samozřejmě v co nejkratším možném termínu.

zadat poptávku
Fotogalerie výroba kabelů

Transportkabel-DIXI, a.s. – výroba strojů

Firma má vlastní výrobní, konstrukční a inženýrské zázemí. Díky vlastním zkušenostem z vývoje a výroby speciálních kabelů prověřuje dodávané zařízení ve vlastním výrobním provozu a dále rozvíjí úzkou spolupráci s ostatními kabelářskými provozy.

Nabízíme komplexní řešení v oblasti vývoje a konstrukce technologických celků i jednoúčelových strojů od prvotního návrhu přes detailní zpracování až po konečný návrh 3D studie. Nedílnou součástí studie tvoří elektro projekt včetně vytipování klíčových komponentů, naplnění bezpečnostních a hygienických norem.

Naši zaměstnanci se podílejí na realizaci zakázek od návrhu řešení po konečnou instalaci, včetně servisu dodávaných technologií. Využíváme vlastní konstrukční oddělení, výrobu a montáž. Jsme schopni reagovat na individuální potřeby zákazníků.

V našich aplikacích používáme osvědčené komponenty od renomovaných výrobců (Siemens, SEW – Eurodrive, Lenze, FESTO, Bosch-Rexroth, SKF, atd.)

Transportkabel-DIXI a.s. může nabídnout
 • vlastní výrobní program
 • projekční a inženýrské kapacity
 • výrobní kapacity
 • montážní práce, instalace strojů
 • návrh a realizace kontinuálně řízených pohonů, programování, zprovoznění
 • servisní činnost pro dodané stroje
Standardní dodávaná zařízení - výrobní linky:
 • izolační linky všech typů
 • plášťovací linky všech typů
 • univerzální splétací linky (drum-twister)
 • převíjecí a odměřovací zařízení s certifikátem ČMI
 • kompaktní převíjecí a roztáčecí zařízení řady REM, různé typy kruhovacích pracovišť
 • automatická kruhovací pracoviště, vybavená páskováním kruhů nebo balením do krabic
 • navijáky: univerzální navijáky/odvijáky (do průměru 2250 mm)
 • typovou řadu portálových navijáků/odvijáků NBD/OBD (do prům. 3000 mm)
 • navijáky do sudu (max. výška sudu 2000 mm).

Veškeré naše úsilí směřujeme k tomu, abychom byli našim zákazníkům dlouhodobými partnery.

zadat poptávku
Fotogalerie výroba strojů
Sídlo firmy